• Klimatyzer Oczyszczacz Trotec PAE35 85W HEPA 4w1

Symbol: PAE 35
1299.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 3 dni
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier InPost 15
Kurier (Pobranie) 19
Dostępność Mało
Waga 8 kg

Zamówienie telefoniczne: 795497181

Zostaw telefon

Odświeżający chłód – czyste powietrze

Urządzenie Aircooler PAE 35 z funkcją oczyszczania powietrza HEPA o skuteczności 95% stanowi energooszczędną alternatywę dla mobilnej klimatyzacji. Lato, słońce, słoneczne promienie – to, co osładza nam dzień na wakacjach, szybko może stać się ciężarem nie do zniesienia w domu i w pracy. Gdy temperatura w pomieszczeniu wzrasta w ciągu dnia, powietrze staje się coraz gęstsze, a wentylacja nie przynosi ulgi ze względu na wysoką temperaturę zewnętrzną, nawiewnik PAE 35 HEPA zapewnia przyjemny klimat w pomieszczeniu dzięki chłodzącemu strumieniowi powietrza i czterokrotnej poprawie jakości powietrza.

Jeden za wszystkich: chłodzenie powietrza, oczyszczanie powietrza HEPA, odświeżanie i nawilżanie powietrza

Przyjazny dla salonu schładzacz powietrza 4 w 1 w nowoczesnym białym wzornictwie błyskawicznie obniża temperaturę w pomieszczeniu dzięki naturalnemu chłodzeniu wyparnemu i 3 ustawieniom prędkości. W razie potrzeby z możliwością przełączania oscylacji w celu optymalnego rozprowadzenia chłodnego powietrza w całym pomieszczeniu. Efekt chłodzenia można dodatkowo zwiększyć za pomocą dołączonego chłodzącego wkładu lub poprzez dodanie kostek lodu. W funkcji odświeżacza powietrza (tryb wiatru naturalnego) przepływ powietrza zbliżony do naturalnego jest wytwarzany poprzez zwiększanie i zmniejszanie intensywności wentylacji. PAE 35 HEPA może być również używany jako czysty, 3-biegowy wentylator niezależny od chłodzenia powietrza. Ponadto, dzięki wysoce skutecznym filtrom HEPA, powietrze w pomieszczeniach jest w 95% oczyszczone z pyłków, wirusów, bakterii, pozostałości roztoczy, zarodników pleśni i innych zanieczyszczeń unoszących się w powietrzu. Jonizacja dodatkowo zwiększa skuteczność oczyszczania powietrza. W rezultacie uzyskuje się przyjemnie chłodne, czyste i optymalnie nawilżone powietrze w pomieszczeniach przy stosunkowo niskich kosztach eksploatacji. Przy poborze mocy zaledwie 85 W urządzenie PAE 35 HEPA zużywa tylko ułamek kosztów energii elektrycznej, jakie potrzebuje klimatyzator.

Naturalnie czyste chłodzenie wyparne – bez chemikaliów i uciążliwych węży

W przeciwieństwie do tradycyjnych klimatyzatorów, ochładzacz powietrza chłodzi bez użycia chemicznych czynników chłodniczych. Ponadto klimatyzer PAE 35 HEPA nie wymaga podłączenia przewodu odprowadzającego powietrze do okna. Zamiast tego urządzenie wielofunkcyjne do łącznego chłodzenia i oczyszczania powietrza wykorzystuje naturalne chłodzenie wyparne wypełnienia lodem lub zimną wodą do schładzania ogrzanego powietrza w pomieszczeniu i wydmuchiwania go do pomieszczenia w postaci świeżego zimnego powietrza za pomocą wentylatora z trzema wybieranymi poziomami wentylacji. Dzięki dużej wydajności powietrza 250 m³/h i pojemnemu zbiornikowi na wodę o pojemności 6 litrów ze wskaźnikiem poziomu, schładzacz powietrza 4 w 1 jest zalecany do odświeżania powietrza w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m² lub 50 m³. Klimatyzer PAE 35 HEPA posiada również funkcję suszenia, która chroni filtr o strukturze plastra miodu przed rozwojem pleśni podczas przechowywania – wystarczy nacisnąć przycisk "prędkość wentylatora" i przytrzymać go przez 3 sekundy. Urządzenie pracuje przez 20 minut z najwyższą prędkością, a po zakończeniu suszenia automatycznie przełącza się w tryb gotowości.

Elastyczny nawiew świeżego powietrza do każdego pomieszczenia

Ponieważ nie ma węża odprowadzającego powietrze, ochładzacz powietrza wyposażony w kółka transportowe i uchwyt do przenoszenia można dowolnie ustawiać w pomieszczeniu lub w domu. Urządzenie można wygodnie obsługiwać za pomocą pilota na podczerwień znajdującego się w zestawie lub za pomocą intuicyjnego panelu sterowania.

Kolorowy wyświetlacz jakości powietrza ze wskazaniem wartości PM2,5

Trzypoziomowy wskaźnik jakości powietrza w oczyszczaczu PAE 35 HEPA sprawia, że jakość powietrza, która w innych warunkach byłaby niewidoczna, staje się widoczna. Oprócz liczbowego wyświetlania wartości PM2,5 (liczba drobnych cząstek pyłu < 2,5 µm), wskaźnik wizualny z kolorowymi diodami LED sygnalizuje stopień czystości powietrza w otoczeniu:

Trotec PAE35

Prędkość wentylacji i związana z nią wydajność oczyszczania powietrza jest regulowana w trybie automatycznym w zależności od jakości powietrza:

Zielony: dobra jakość powietrza, wartość PM2,5 0 - 35

Żółty: średnia wartość jakości powietrza PM2,5 36 - 100

Czerwony: zła jakość powietrza, wartość PM2.5 > 101

PM2,5 to drobne cząstki pyłu o średnicy mniejszej niż 2,5 µm. Ze względu na swój mały rozmiar te drobne cząstki stanowią zagrożenie dla zdrowia, ponieważ wnikają głębiej do dróg oddechowych, układu krążenia i mózgu, gdzie mogą pozostać i powodować uszkodzenia. W projekcie REVIHAAP WHO stwierdza, że pył drobny może prowadzić m.in. do miażdżycy tętnic, wpływać na płody i wywoływać choroby układu oddechowego u dzieci.

Zauważalnie więcej świeżości, czystości i komfortu w życiu

Dzięki swojej wyjątkowej funkcjonalności, urządzenie kombi PAE 35 HEPA jest doskonałym rozwiązaniem do chłodzenia i poprawy klimatu w pomieszczeniach zarówno latem, jak i zimą. Jako nawilżacz, który może być używany przez cały rok, PAE 35 HEPA przekonuje wydajnością nawilżania wynoszącą 0,8 l/h, utrzymując wilgotność powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych i roboczych w optymalnym zakresie 40-60%.

Higienicznie czyste powietrze – oczyszczanie powietrza HEPA z jonizacją

Powietrze w pomieszczeniach rzadko jest czyste i wolne od zanieczyszczeń. Pyłki, alergeny, ale także toner i pył drobny oraz patogeny, takie jak wirusy i bakterie, zanieczyszczają powietrze i szkodzą naszemu zdrowiu. Dzięki funkcji skutecznego oczyszczania powietrza, jaką oferuje PAE 35 HEPA, każdego dnia oddychasz higienicznie czystym powietrzem. Prędkość wentylacji i związana z nią wydajność oczyszczania powietrza jest regulowana w funkcji automatycznego oczyszczania powietrza w zależności od jakości powietrza i automatycznie utrzymuje ją w idealnym, ekologicznym zakresie. Podczas gdy powietrze w filtrze wstępnym jest oczyszczane z gruboziarnistego kurzu, kłaczków i sierści zwierząt domowych, wysokowydajny filtr powietrza HEPA odfiltrowuje z powietrza w pomieszczeniu drobne cząsteczki wywołujące choroby z wydajnością separacji 95%. Funkcja oczyszczania powietrza jest wzbogacona o automatyczną jonizację powietrza, która poprawia jakość powietrza poprzez statyczne naładowanie grubych cząstek unoszących się w powietrzu i spowodowanie ich opadnięcia na podłogę. Są one następnie zasysane przez strumień powietrza z klimatyzera i gromadzone w filtrze powietrza.

Więcej świeżości dzięki cyrkulacji – automatyczny tryb wahadłowy

Kierunek wypływu powietrza chłodzącego można regulować ręcznie za pomocą poziomych klap prowadzących powietrze, jak również za pomocą opcjonalnie przełączanego trybu wahadłowego (oscylacji) pionowych klap prowadzących. Pionowe klapy kierujące powietrze poruszają się automatycznie w górę i w dół, zapewniając ciągłą cyrkulację powietrza w całym pomieszczeniu.

Programowanie w celu obniżenia kosztów energii elektrycznej – 24-godzinny wyłącznik czasowy

Programowalny wyłącznik czasowy umożliwia dalsze obniżenie kosztów energii elektrycznej w przypadku już i tak niskiego zużycia energii przez PAE 35 HEPA. Żądany czas, po którym urządzenie zostanie automatycznie włączone lub wyłączone, można wybrać z przyrostem 1-godzinnym w zakresie od 1 do 24 godzin. Funkcja wyłącznika czasowego jest praktyczna na przykład w biurze, dzięki czemu miejsce pracy jest już schłodzone do przyjemnej temperatury, gdy rozpoczyna się praca. Klimatyzer można również umieścić w sypialni, aby urządzenie usypiało użytkownika świeżym powiewem wiatru, a następnie wyłączało się w sposób energooszczędny do następnego ranka. Urządzenie jest również wyposażone w funkcję automatycznego wyłączania po 15 godzinach.

Na spokojny sen – tryb nocny z dostosowaną wentylacją

Sen staje się jeszcze bardziej komfortowy dzięki trybowi nocnemu cichego schładzacza powietrza, który jest specjalnie dostosowany do wymagań związanych ze snem. Aby umożliwić zasypianie i przespanie nocy przy przyjemnym chłodzeniu, prędkość wentylacji w PAE 35 HEPA w trybie nocnym jest stopniowo zmniejszana i utrzymywana na przyjemnym poziomie aż do przebudzenia.

Naturalnie skuteczna zasada chłodzenia

W przeciwieństwie do klimatyzatorów, w klimatyzerach nie stosuje się chemicznych czynników chłodniczych. Proces chłodzenia odbywa się w sposób całkowicie naturalny. Ponadto nie jest wymagany przewód odprowadzający powietrze, ani skomplikowana instalacja.

Przenośny ochładzacz powietrza działa na zasadzie naturalnego chłodzenia wyparnego. Znasz to z własnego doświadczenia: jeśli dmuchniesz na wilgotną skórę, poczujesz natychmiastowy efekt chłodzenia, ponieważ proces parowania odbiera ciepło. Podobnie jest z klimatyzerami: wewnątrz klimatyzera znajduje się mata filtracyjna nasączona wodą. Ciepłe powietrze jest kierowane z tyłu urządzenia przez mokrą matę filtracyjną i ochładza się przez odparowanie. Chłodniejsze powietrze jest następnie wydmuchiwane przez wentylator do pomieszczenia.

Aircooler PAE35

Wyraźnie widoczny wskaźnik poziomu napełnienia informuje na pierwszy rzut oka, czy w dużym, 6-litrowym zbiorniku, który można szybko i łatwo wyczyścić, jest jeszcze wystarczająca ilość wody. Jeśli zbiornik wody jest pusty lub niewystarczająco napełniony, tryb "chłodzenia powietrzem" zostanie wyłączony po 45 sekundach. Urządzenie sygnalizuje dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym konieczność napełnienia zbiornika na wodę. Praktyczne klipsy do mocowania zbiornika na wodę można również wykorzystać do przechowywania przewodu zasilającego o długości 1,80 m w pozycji poziomej.

Praca przez cały rok – latem schładzacz powietrza, zimą nawilżacz powietrza

Dzięki schładzaczowi powietrza z serii PAE możesz cieszyć się mobilnym klimatem przez cały rok. Zamiast odstawiać smukły i zajmujący niewiele miejsca klimatyzer do przechowalni po sezonie letnim, warto po prostu używać go przez cały rok. Wiosną i późnym latem można zapewnić sobie świeży powiew wiatru dzięki indywidualnie regulowanym poziomom wentylacji i cieszyć się efektem chłodzenia spowodowanym parowaniem zimna.

Jesienią i zimą urządzenie jest również zalecane jako skuteczny nawilżacz powietrza, który tworzy przyjemniejszy klimat w pomieszczeniach. Suche powietrze grzewcze może podrażniać drogi oddechowe, wysuszać skórę i powodować zaczerwienienie oczu. Wilgotność na poziomie 40-60% również ogranicza namnażanie się wirusów w powietrzu w pomieszczeniu. Używając nawilżacza powietrza, można zapewnić odpowiednią zawartość wilgoci w powietrzu, a tym samym poprawić samopoczucie w dusznych, przegrzanych pomieszczeniach oraz zapobiegać przeziębieniom i infekcjom wirusowym.

Korzyści w praktyce z Trotec PAE35

 • Ochładzacz powietrza 4w1: chłodzenie powietrza, oczyszczanie powietrza HEPA, odświeżanie powietrza, nawilżanie powietrza
 • Wysoce skuteczna technologia oczyszczania powietrza: filtr wstępny (przeciw sierści zwierząt, kłaczkom i kurzowi), filtr HEPA (95 % skuteczności w zwalczaniu drobnego pyłu, bakterii, wirusów i innych patogenów) oraz dodatkowa jonizacja powietrza
 • Kolorowy wskaźnik jakości powietrza
 • Naturalne chłodzenie powietrza za pomocą chłodzenia wyparnego z technologią plastra miodu
 • Może być wspomagany dołączonym w komplecie zimnym wkładem lub kostkami lodu w celu zwiększenia wydajności chłodzenia
 • Wydajność parowania 0,8 litra na godzinę
 • Zbiornik na wodę o pojemności 6 litrów ze wskaźnikiem poziomu
 • Funkcja automatycznego ruchu wahadłowego zapewniająca równomierne rozprowadzanie chłodnego powietrza w pomieszczeniu
 • Łatwy do czyszczenia zbiornik na wodę
 • Klipsy mocujące zbiornik na wodę można również wykorzystać do wygodnego przechowywania przewodu zasilającego
 • Wygodne sterowanie za pomocą pilota
 • Trzy prędkości wentylatora
 • Funkcja 24-godzinnego wyłącznika czasowego do automatycznego włączania i wyłączania
 • Funkcja suszenia filtra
 • Automatyczne wyłączanie po 15 godzinach
 • Łatwy transport dzięki praktycznemu, wpuszczanemu uchwytowi i kółkom transportowym
 • Nadaje się do użytku przez cały rok! Ochładzacz powietrza w lecie, nawilżacz powietrza w zimie
 • Cicha praca

Dane techniczne:

 • Ilość powietrza: stopień maks. [m³/h]: 250
 • Prędkość wypływu powietrza [m/s]: 8
 • Wentylator: osiowy
 • 3 stopnie dmuchawy
 • Maks. wydajność nawilżania [l/h], 0,8
 • Środek chłodniczy: powietrze
 • Min. temp. [°C]: 5 - maks. temp. [°C]: 43
 • Względna wilgotność powietrza [%]: <95%
 • Klasa ochronności: II
 • Pojemnik wody w [l]: 6
 • Przyłącze sieciowe: 220 - 240V/50Hz
 • Pobór mocy [W]: 85
 • Wtyczka przyłączeniowa: CEE 7/16
 • Długość przewodu [m]: 1,8
 • Wartości hałasu: dystans 1 m [dB(A)]: 56
 • Pokrętła sterowania, wskaźnik LED
 • Certyfikaty: deklaracja UE
 • Wym: (bez opk.) [mm]: dł: 255, szer: 310, wys: 670
 • Masa: (bez opk.) [kg]: 6,5
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • Możliwość pracy z akumulatorem chłodzenia
 • Funkcja wentylacji i funkcja odświeżania powietrza
 • Funkcja chłodzenia powietrzem
 • Regulowany kierunek strugi
 • Funkcja zmiany kierunku strugi powietrza Swing
 • Wskaźnik konieczności wymiany filtra
 • Resetowanie filtra
 • Wskaźnik poziomu wody
 • Sygnał ostrzegawczy po opróżnieniu zbiornika wody
 • Wyłączenie po opróżnieniu zbiornika wody
 • Tryb nocny
 • Jonizacja
 • Wskaźnik jakości powietrza
 • Oczyszczanie powietrza
 • Funkcja osuszania filtra
 • Inteligentne oczyszczanie powietrza
 • Tryb oszczędzania energii
 • Automatyczne wyłączanie po 15 godz.
 • 1 akumulator zimna
 • Funkcja programatora czasowego
 • Regulowany czas wyłączenia
 • Filtr powietrza o strukturze plastra miodu
 • Filtr HEPA, skuteczność filtracji HEPA - 95%
 • Rolki transportowe z tworzywa sztucznego z hamulcem
 • Uchwyty
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie