• Klimatyzer Termowentylator Trotec PAE19H 2kW 4w1

Symbol: ZZ-PAE19H
1059.00
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier InPost 15
Kurier (Pobranie) 19
Dostępność Mało
Waga 7 kg

Zamówienie telefoniczne: 600377409

Zostaw telefon

Trotec PAE 19 H 4w1 - chłodzi, ogrzewa, nawilża i odświeża

Cztery funkcje klimatyzacji w jednym urządzeniu – dzięki temu elegancki biały klimatyzer 4w1 jest wszechstronny do regulowania klimatu w pomieszczeniach.

Jako klimatyzer z innowacyjną technologią plastra miodu, PAE 19 H rozprowadza w pomieszczeniu orzeźwiająco chłodny strumień powietrza. Zasadę działania znasz z natury. Gdy świeży powiew wiatru owiewa wilgotną skórę, natychmiast odczuwasz przyjemny efekt chłodzenia. Efekt chłodzenia powstaje w wyniku parowania. Potrzebna do tego energia cieplna jest pobierana z powietrza, co powoduje wyraźny spadek temperatury. Wszystkie schładzacze powietrza z serii PAE wykorzystują tę naturalną zasadę chłodzenia, czerpiącą z napełnienia zimną wodą lub wodą z lodem. Gdy tylko powietrze z pomieszczenia przepływa przez wilgotny filtr o strukturze plastra miodu, zostaje schłodzone przez pobór energii cieplnej, zwilżone zimną lub lodowatą wodą, oczyszczone w filtrze powietrza i wydalone do pomieszczenia jako strumień świeżego powietrza. Bez użycia środków chemicznych, sprężarek wymagających dużej mocy i uciążliwych węży odprowadzających. Klimatyzer powietrza posiada również funkcję suszenia, która chroni filtr o strukturze plastra miodu przed rozwojem pleśni podczas przechowywania. Wystarczy nacisnąć przycisk "prędkość wentylatora" i przytrzymać go przez 3 sekundy. Urządzenie pracuje przez 20 minut z najwyższą prędkością, a po zakończeniu suszenia automatycznie przełącza się w tryb gotowości.

Wydajny ochładzacz powietrza o dużej wydajności oraz ekonomiczny termowentylator z praktycznym wstępnym wyborem temperatury

Dzięki PAE 19 H można cieszyć się komfortowymi, mobilnymi temperaturami w pomieszczeniach i optymalnymi warunkami klimatycznymi przez cały rok. W lecie służy jako schładzacz dostarczający świeżego powietrza i wentylator, a w zimie jako wydajny termowentylator i skuteczny nawilżacz. Równie wydajne jak chłodzenie jest jego ogrzewanie, z dwoma poziomami mocy (1400/2000 W) i wstępnie wybieranymi zakresami temperatur (22/29/36 °C). Temperatura jest regulowana w sposób energooszczędny za pomocą zintegrowanego termostatu pokojowego. Po osiągnięciu temperatury docelowej element grzejny wyłącza się do czasu, gdy konieczne będzie ponowne podgrzanie. W ten sposób pomieszczenia, które są rzadko używane lub nie są podłączone do głównego systemu grzewczego (np. ogrody zimowe), mogą być zaopatrywane w ciepło w sposób szczególnie energooszczędny. Termowentylator nadaje się również do ogrzewania w okresach przejściowych, gdy centralne ogrzewanie jeszcze nie działa lub już nie działa.

Świeży wiatr zamiast gęstego powietrza

W razie potrzeby klimatyzer może być także używany jako wentylator o trzech poziomach prędkości, co pozwala odświeżyć powietrze. Aby rozprowadzić przyjemny strumień powietrza selektywnie lub na dużej powierzchni w pomieszczeniu, PAE 19 H posiada ręcznie regulowane klapy wentylacyjne (klapy zewnętrzne) oraz tryb wahadłowy (oscylacyjny) wewnętrznych lameli wylotu powietrza, które można włączyć we wszystkich trybach pracy. W funkcji odświeżacza powietrza (tryb wiatru naturalnego) strumień powietrza imitujący naturę jest wytwarzany poprzez zwiększanie i zmniejszanie intensywności wentylacji.

Doskonały klimat w pomieszczeniach o każdej porze roku – z maksymalnym komfortem

Dzięki przepływowi powietrza 118 m³/h, 4-litrowemu zbiornikowi na wodę i mocy grzewczej do 2000 W urządzenie PAE 19 H jest zalecane do chłodzenia, ogrzewania i poprawy klimatu w pomieszczeniach o powierzchni do 20 m² lub 50 m³.

Połączenie poprawy jakości powietrza poprzez chłodzenie lub ogrzewanie, odświeżanie lub wentylację i nawilżanie gwarantuje zrównoważony klimat w pomieszczeniach przez cały rok, zarówno we własnych czterech kątach, jak i w miejscu pracy. Ponadto funkcja nawilżania powietrza w urządzeniu PAE 19 H wzmacnia odporność organizmu. Wirusy zakaźne, takie jak wirusy grypy i SARS-CoV-2, czasami utrzymują się w pomieszczeniu przez kilka godzin w suchym powietrzu grzewczym. Ponadto błony śluzowe nosa są wysuszone i mogą przechwytywać patogeny tylko w ograniczonym stopniu. Przy optymalnym nawilżeniu powietrza (40-60%) wirusy szybciej opadają na ziemię, a ponadto poprawia się skuteczność oczyszczania błony śluzowej nosa. Jako przenośny nawilżacz powietrza PAE 19 H przekonuje przez cały rok wydajnością nawilżania wynoszącą 0,6 l/h, utrzymując wilgotność powietrza w zdrowym zakresie.

Ustawienie zapewniające komfort: wyłącznik czasowy 8/15 godzin z funkcją automatycznego wyłączania

Wygodny i praktyczny jest programator czasowy, który wyłącza PAE 19 H całkowicie automatycznie po upływie ustawionego czasu pracy (1/2/4/8 godzin). Pozwala to zaoszczędzić niepotrzebne koszty energii elektrycznej, a użytkownik nie musi się już martwić, czy naprawdę wyłączył urządzenie, gdy kładzie się spać. Nawet jeśli zapomnisz zaprogramować wyłącznik czasowy, PAE 19 H pomyśli za Ciebie. Po upływie maksymalnego czasu pracy wynoszącego 15 godzin urządzenie wyłącza się automatycznie we wszystkich trybach pracy.

Świeży i chłodny dla spokojnego snu: tryb nocny

W trybie nocnym, z inteligentnym odświeżaniem i chłodzeniem powietrza, klimatyzer PAE 19 H zapewnia zdrowy sen. Przepływ powietrza dostosowany do wymagań o porze nocnej pozwala na odprężenie podczas snu z aktywnym chłodzeniem powietrza lub bez niego. Moc wentylacji jest stopniowo zmniejszana, aż urządzenie będzie stale chłodzić i odświeżać na najniższym poziomie przy minimalnym poziomie hałasu w tle.

Wszystko, co składa się na zdrowy klimat w pomieszczeniu

Dzięki licznym opcjom poprawy jakości powietrza i regulacji temperatury, klimatyzer PAE 19 H 4 w 1 zapewnia nieosiągalny wcześniej poziom komfortu życia. Różnorodność funkcji uzupełniają przemyślane rozwiązania zwiększające komfort. Zimny wkład zwiększa wydajność chłodzenia i jest zawarty w zestawie. Wszystkie ustawienia urządzenia można wprowadzać za pomocą nowoczesnego panelu sterowania w górnej części urządzenia lub za pomocą pilota zdalnego sterowania na podczerwień o dużym zasięgu. Dzięki funkcji pamięci w trybie gotowości zapisywane są ostatnio wybrane tryby pracy (chłodzenie powietrza, funkcja ogrzewania, wentylacja), a także funkcja swing. Łatwo poruszające się kółka do wszystkich rodzajów podłóg i praktyczny uchwyt do przenoszenia sprawiają, że PAE 19 H jest elastycznym odświeżaczem powietrza do użytku w różnych miejscach. Wskaźnik poziomu wody w zbiorniku na wodę ułatwia terminowe uzupełnianie wody wodociągowej.

 

 

Naturalnie skuteczna zasada chłodzenia

W przeciwieństwie do klimatyzatorów, w klimatyzerach nie stosuje się chemicznych czynników chłodniczych. Proces chłodzenia odbywa się w sposób całkowicie naturalny. Ponadto nie jest wymagany przewód odprowadzający powietrze, nie ma też konieczności wykonywania skomplikowanych instalacji.

Przenośny klimatyzer działa na zasadzie naturalnego chłodzenia wyparnego. Znasz to z własnego doświadczenia: jeśli dmuchniesz na wilgotną skórę, poczujesz natychmiastowy efekt chłodzenia, ponieważ proces parowania odbiera ciepło. Podobnie jest ze schładzaczami powietrza: wewnątrz klimatyzera znajduje się mata filtracyjna nasączona wodą. Ciepłe powietrze jest prowadzone z tyłu urządzenia przez mokrą matę filtracyjną i ochładza się przez odparowanie. Chłodniejsze powietrze jest następnie wydmuchiwane przez wentylator do pomieszczenia.

Wskazówka na orzeźwienie: Im zimniejsza woda, tym większa zdolność chłodzenia. Jeśli do pojemnika na wodę doda się zimny wkład, znajdujący się w zestawie, wydajność chłodzenia można jeszcze bardziej zwiększyć. Ten dodatkowy zastrzyk świeżości można uzyskać również dzięki kostkom lodu.

Wyraźnie widoczny wskaźnik poziomu napełnienia informuje na pierwszy rzut oka, czy w pojemniku na wodę, który można szybko i łatwo wyczyścić, znajduje się jeszcze wystarczająca ilość wody. Jeśli zbiornik wody jest pusty lub niewystarczająco napełniony, tryb "chłodzenia powietrzem" zostanie wyłączony po 45 sekundach. Urządzenie sygnalizuje dźwiękowym sygnałem ostrzegawczym konieczność napełnienia zbiornika na wodę. Praktyczne klipsy do mocowania zbiornika na wodę można również wykorzystać do przechowywania przewodu zasilającego o długości 1,80 m w pozycji poziomej.

Praca przez cały rok – latem klimatyzer i wentylator, zimą nagrzewnica i nawilżacz

Dzięki PAE 19 H możesz cieszyć się mobilnym klimatem przez cały rok. Zamiast odstawiać smukły i zajmujący niewiele miejsca klimatyzer do magazynu po sezonie letnim, warto po prostu używać jej przez cały rok. W okresie przejściowym do sezonu grzewczego model PAE 19 H o dużej mocy grzewczej błyskawicznie zapewnia przytulne ciepło w pomieszczeniu.

Jesienią i zimą urządzenie jest również zalecane jako skuteczny nawilżacz powietrza, który tworzy przyjemniejszy klimat w pomieszczeniu. Suche powietrze grzewcze może podrażniać drogi oddechowe, wysuszać skórę i powodować zaczerwienienie oczu. Wilgotność na poziomie 40-60% również ogranicza namnażanie się wirusów w powietrzu w pomieszczeniu. Używając nawilżacza powietrza, można zapewnić odpowiedni poziom wilgotności, a tym samym poprawić swoje samopoczucie w dusznych, przegrzanych pomieszczeniach oraz zapobiegać przeziębieniom i infekcjom wirusowym.

 

 

Aircooler PAE 19 H zapewnia przyjemną temperaturę przez cały rok – jednocześnie poprawiając klimat w pomieszczeniu, zalety w praktyce:

 • Klimatyzer i termowentylator 4w1: chłodzenie, ogrzewanie, odświeżanie i nawilżanie powietrza
 • Dwa poziomy ogrzewania (1400W / 2000W)
 • Inteligentna i wydajna regulacja termiczna zadanych wartości grzania (22/29/36 °C)
 • Naturalne chłodzenie powietrza za pomocą chłodzenia wyparnego z technologią plastra miodu
 • Możliwość pracy z dołączonym zimnym wkładem lub kostkami lodu w celu zwiększenia wydajności chłodzenia
 • Wydajność odparowywania 0,6 litra na godzinę
 • 4-litrowy zbiornik na wodę ze wskaźnikiem poziomu
 • Funkcja automatycznego wychylania (oscylacji) pionowych lameli powietrznych zapewniająca równomierne rozprowadzenie powietrza w pomieszczeniu
 • Filtr powietrza (przeciw sierści zwierząt domowych, kłaczkom i kurzowi)
 • Łatwy do czyszczenia zbiornik na wodę
 • Zaciski mocujące zbiornik na wodę można również wykorzystać do wygodnego przechowywania przewodu zasilającego
 • Wygodne sterowanie za pomocą pilota
 • Funkcja pamięci
 • Funkcja suszenia filtra
 • 3 prędkości wentylatora
 • Funkcja timera 8-godzinnego do programowania czasu wyłączenia
 • Automatyczne wyłączanie po 15 godzinach
 • Łatwy transport dzięki praktycznemu uchwytowi do przenoszenia i kółkom transportowym
 • Nadaje się do użytku przez cały rok! Schładzacz powietrza w lecie, nagrzewnica i nawilżacz powietrza w zimie
 • Podniesienie wilgotności do 50 % zmniejsza ryzyko przenoszenia wirusów

Dane techniczne:

 • Stopień maks. [m³/h], 118
 • Prędkość wypływu powietrza [m/s], 6
 • Wentylator: osiowy
 • Stopnie dmuchawy: 3
 • Maks. wydajność nawilżania [l/h], 0,6
 • Środek chłodniczy: powietrze
 • Moc grzewcza: Stopień 1 [kW], 1,4 - Stopień 2 [kW], 2
 • Warunki otoczenia: Min. temp. [°C], 5 - Maks. temp. [°C], 43
 • Względna wilgotność powietrza [%], <95%
 • Klasa ochronności: II
 • Pojemnik wody w [l]: 4
 • Wtyczka przyłączeniowa: CEE 7/17
 • Długość przewodu [m]: 1,8
 • Dystans 1m [dB(A)]: 55
 • Panel sterowania, pokrętła sterowania, wskaźnik LED
 • Deklaracja UE
 • Wym. zew. (bez opakowania) [mm]: dł: 248, szer: 310, wys: 684
 • Masa (bez opakowania) [kg]: 6
 • Zabezpieczenie przed przegrzaniem
 • Włącznik
 • Możliwość pracy z akumulatorem chłodzenia
 • Funkcja chłodzenia powietrzem
 • Ustawienie temperatury pomieszczenia
 • Funkcja wentylacji
 • Funkcja odświeżania powietrza
 • Funkcji osuszania filtra
 • Tryb oszczędzania energii
 • Automatyczne wyłączanie po 15 godz.
 • Regulowany kierunek strugi
 • Funkcja zmiany kierunku strugi powietrza Swing
 • Wskaźnik poziomu wody
 • Sygnał ostrzegawczy po opróżnieniu zbiornika wody
 • Wyłączenie po opróżnieniu zbiornika wody
 • Tryb nocny
 • Funkcja ogrzewania
 • 1 akumulator zimna
 • Funkcja programatora czasowego
 • Regulowany czas wyłączenia
 • Filtr powietrza, o strukturze plastra miodu
 • Rolki transportowe z tworzywa z hamulcem postojowym
 • Uchwyty transportowe do przenoszenia
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie