• Termostat radiowy z programatorem Trotec BN35 F

Symbol: BN 35 F
284.99
szt. Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 15
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 15
Kurier InPost 15
Kurier (Pobranie) 19
Dostępność Mało
Waga 0.15 kg

Zamówienie telefoniczne: 795497181

Zostaw telefon

Stale przyjemna temperatura – z niezawodną regulacją

Z termostatem radiowym BN35 F firmy Trotec możesz bardzo łatwo wybrać zdalnym sterowaniem, w jakiej temperaturze pomieszczenia zostaną włączone lub wyłączone elektryczne nagrzewnice lub klimatyzatory. Możliwe jest także praktyczne sterowanie czasowe urządzeniami elektrycznymi posiadającymi już zintegrowany termostat.

Zarządzaj włączaniem i wyłączaniem jednego lub wielu urządzeń. Zasięg radiowy (bez przeszkód) wynosi ok. 20 metrów. Z tylko jednym termostatem radiowym (nadajnikiem) masz możliwość jednoczesnego sterowania z aż 100 radiowymi gniazdami sieciowymi (odbiornikami) – zawsze pod warunkiem znajdowania się w polu zasięgu. Z funkcją sterownika czasowego możesz zadbać o przyjemną temperaturę powietrza, zanim przestąpisz próg pomieszczenia – idealne np. w łazience, chłodnej kuchni o poranku, WC dla gości, piwnicy hobbystycznej, ogrodzie zimowym, biurze itd.

Tak zwyczajnie to funkcjonuje:

Zestaw BN35 F składa się z radiowego gniazda sieciowego oraz termostatu radiowego. Wetknij po prostu radiowe gniazdo sieciowe do gniazdka w ścianie i przyłącz urządzenie elektryczne do gniazdka radiowego. Z termostatem radiowym możesz ustawić zdalnie preferowaną temperaturę włączenia lub wyłączenia. Termostat radiowy mierzy temperaturę pomieszczenia w aktualnym miejscu i odpowiednio włącza lub wyłącza urządzenie grzewcze lub klimatyzacyjne, aby osiągnąć docelową wartość temperatury pomieszczenia. Skoro tylko wybrana temperatura pomieszczenia zostanie osiągnięta, sterowany radiowo termostat pozostawia podpięte urządzenie elektryczne tak długo wyłączone, aż ponownie zaistnieje potrzeba dogrzania bądź schłodzenia.

Oprócz tego możliwe jest także oddzielne lub wspólne sterowanie czasowe, aby wcześniej ustalić czas włączania i wyłączania zależnie od temperatury. Pozwala to na oszczędność prądu oraz Twego portfela. Z BN35 F masz po prostu niezliczone możliwości!

BN35 F – wszystkie funkcje i właściwości w skrócie:

Z termostatem radiowym możesz w trybie ogrzewania lub chłodzenia wybrać preferowaną temperaturę docelową pomieszczenia w obszarze od 0 °C do 70 °C w odstępach 1 °C (lub Fahrenheita). Celem rzeczywistego osiągnięcia żądanej temperatury pomieszczenia podłączone urządzenie grzewcze lub chłodzące musi oczywiście dysponować wystarczającą mocą. Możliwe jest także zaplanowane czasowe włączenie wzgl. wyłączenie podpiętego urządzenia.

Nadaje się do wielu urządzeń grzewczych lub chłodzących

BN35 F jest idealnie skierowany do pracy ze znaczną częścią urządzeń grzewczych i chłodzących. Należą do nich promienniki podczerwieni, płyty grzewcze, termowentylatory, ceramiczne nagrzewnice elektryczne PTC, konwektory, grzejniki olejowe, klimatyzatory, schładzacze powietrza, wentylatory lub też elektryczne suszarki ręczników w łazience. Spotykane najczęściej obciążenie wynoszące maksymalnie 3680 watów zostaje przez BN35 F w całości obsłużone.

Z zasięgiem do 20 m

Termostat radiowy to inaczej Twój pilot zdalnego sterowania. Zarządzaj oddalonymi radiowymi gniazdkami sieciowymi prosto ze swego miejsca. Zasięg wynosi do 20 metrów, na tej drodze nie powinny się znajdować żadne przeszkody powodujące osłabienie lub przerwę sygnału radiowego.

1 termostat radiowy do maks. 100 radiowych gniazd sieciowych

Za pomocą termostatu radiowego można bezprzewodowo sterować aż 100 radiowymi gniazdami sieciowymi. Z termostatem radiowym mają jednoczesny kontakt wszystkie radiowe gniazda sieciowe znajdujące się w promieniu ok. 20 metrów. Ma to idealne zastosowanie np. w szklarniach lub halach. Przeznaczone do niego radiowe gniazda sieciowe typu BN35R F dostępne są w Trotecu jako oddzielne akcesorium.

Tryb termostatu i sterownika czasowego można wzajemnie łączyć

Tryb termostatu i zegar sterujący można używać oddzielnie, jak i w inteligentnym połączeniu. Zdecyduj np. o użyciu urządzenia grzewczego w poniedziałek od godz. 15 do 17 do nagrzania pomieszczenia do poziomu 25 °C. Termostat radiowy w zaplanowanym punkcie czasowym za pomocą wbudowanego czujnika zmierzy temperaturę pomieszczenia i poprzez radiowe gniazdo sieciowe włączy nagrzewnicę elektryczną. Jeżeli jednak w pomieszczeniu panuje już żądana temperatura, urządzenie grzewcze zaczyna działać dopiero po spadku wartości poniżej wybranych 25 °C. Oszczędza to prąd, a urządzenie nagrzewa tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę potrzebne. Czy to w ustalonych godzinach, czy w trybie ciągłym – z BN35 F masz ciągle kontrolę, kiedy i w jakiej temperaturze nastąpi grzanie lub chłodzenie.

Wieczorem i o poranku znowu włączone

Dla urządzeń posiadających już zintegrowany termostat funkcja sterowania czasowego BN35 F jest dobrym uzupełnieniem. Nocą, kiedy kładziesz się spać, urządzenia grzewcze i chłodzące nie muszą pracować. Aby zapobiec poborowi niepotrzebnej energii, sterownikiem czasowym możesz zdecydować o godzinach działania urządzenia, np. od godz. 22 i rano ponownie od godz. 7.

6-krotnie programowalny zegar sterujący

Z termostatem radiowym można w ciągu dnia ustawić do 6 różnych automatycznych programów przełączania czasowego. Do każdego programu możesz dobrać dzień i godzinę automatycznej aktywacji lub deaktywacji. W wyborze dni masz 4 możliwości – możesz ustalić pojedynczy dzień tygodnia (pn., wt., śr., czw., pt., sob., ndz.), tylko dni robocze (pn. – pt.), tylko weekend (sob. – ndz.) lub też cały tydzień (pn. – ndz.).

Wskazówka umieszczenia

Sterowany radiowo termostat mierzy temperaturę zawsze tam, gdzie się aktualnie znajduje. Aby temperatura pomieszczenia została przez czujnik prawidłowo odczytana, zwróć uwagę na miejsce umieszczenia termostatu. Na parapecie okna z bezpośrednim promieniowaniem słonecznym jest cieplej aniżeli np. w środku pomieszczenia. Także kominy lub grzejniki nie powinny znajdować się w bezpośredniej bliskości. Dlatego zdecyduj się na odczytywanie temperatury termostatem radiowym w pomieszczeniu w miejscu oddającym możliwie realną wartość pomiaru.

Wszystko na oku

Przenośny i zawsze szybko pod ręką lub stacjonarnie zawieszony na ścianie – na wyświetlaczu LCD z podświetlanym tłem pojawiają się przejrzyste informacje o aktualnej temperaturze pomieszczenia i godzinie, stanie baterii (2x bateria AA) oraz, w zależności od trybu, wszystkie istotne możliwości ustawienia, przedziały czasowe, temperatury docelowe itd. W ten sposób wybrane parametry cały czas masz na oku.

Funkcja ochrony przed mrozem

Jeśli temperatura otoczenia termostatu radiowego spada do 3 °C lub poniżej, aktywowany zostaje automatycznie tryb ochrony przed temperaturami ujemnymi, powodujący podwyższenie temperatury pomieszczenia urządzeniem grzewczym podłączonym do radiowego gniazda sieciowego do poziomu 5 °C do 7 °C. Poprzez to chronione są np. rurociągi z wodą w pomieszczeniach nieogrzewanych.

Możliwe także sterowanie manualne

Podłączone urządzenie grzewcze lub chłodzące możesz także włączyć/wyłączyć manualnie przyciskiem bezpośrednio na radiowym gniazdku. Wtedy tryb pracy z funkcją termostatu nie jest możliwy.

Oszczędność prądu ze stałą funkcją wyłączonego odbiornika (OFF)

Dla upewnienia się, że urządzenie elektryczne rzeczywiście jest wyłączone i nie pobiera więcej prądu (również w trybie standby), dzięki 2-wtykowemu przełącznikowi zabezpieczającemu przesył prądu do urządzenia poprzez radiowe gniazdko może być zupełnie przerwany.

Automatyczne przestawienie z czasu letniego i zimowego

Z opcją "Daylight Saving Time" termostat radiowy przełącza się automatycznie z czasu zimowego na letni i odwrotnie. Tak więc podczas copółrocznej zmiany czasu nie musisz sobie zaprzątać głowy, gdyż wybrane przedziały czasowe zostają dopasowane automatycznie. Zachodzi pytanie, czy zmiana czasu w Europie w roku 2021 rzeczywiście zostanie zniesiona.

Praktyczne zalety:

 • Przeznaczenie do regulacji grzewczej i chłodzenia – manualnie i automatycznie
 • Szerokie możliwości programowania poprzez zegar sterujący: 7 programów tygodniowych, 6 zmian na dzień
 • Osobne programowanie według dni, od pn. – pt., so. – ndz., pn. – ndz., możliwe
 • Funkcja timera, funkcja termostatu i połączenie funkcji timera oraz termostatu
 • Funkcja sterowania czasowego stanowi ciekawe uzupełnienie dla elektrycznych urządzeń grzewczych i chłodzących posiadających wbudowany termostat
 • Łatwy i elastyczny montaż
 • Do jednoczesnego sterowania maks. 100 radiowymi gniazdami sieciowymi
 • Łatwa zmiana z czasu letniego na zimowy
 • Zakres pracy od 0 °C do 70 °C
 • Regulacja temperatury w odstępach 1,0 °C
 • Automatyczne zabezpieczenie przed mrozem (5 °C)
 • Funkcja trwałego wyłączenia odbiornika (OFF)
 • Duży zasięg, do 20 metrów
 • Wyświetlanie temperatury pomieszczenia i godziny
 • Wyświetlacz z podświetlanym tłem
 • Wyświetlanie stanu baterii
 • Montaż mobilny lub ścienny
 • Oddzielne radiowe gniazdo sieciowe BN35R F do nabycia opcjonalnego jako osprzęt
 • Wtyczka francuska (typ E, CEE 7/6)

Uwaga: Podłączone odbiorniki podczas stanu OFF urządzenia zostają trwale wyłączone. Do ponownego uruchomienia powinny posiadać automatyczne włączanie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie